Domain + Hosting + E-posta + Wordpress Tema | 1999 TL'den başlayan fiyatlar ile

WordPress Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır ?

WordPress günümüzde en yayın kullanılan CMS uygulamasıdır. WordPress admin panel bilgilerini veya şifrenizi unuttunuz ve admin panele erişim sağlayamıyorsunuz? Şifrenizi sıfırlamak için “Parolamı Unuttum” bölümünden e-posta adresinize şifre talep ettiniz fakat şifre güncelleme işlemleri için e-posta iletisi ulaşmıyor mu? WordPress Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

WordPress admin panel şifresini değiştirme işlemini MySQL üzerinden yapmak , en kesin çözüm üreten yöntemdir. MySQL üzerinden WordPress admin şifresi değişikliği yapmak bilmeniz gereken en önemli işlemdir.

WordPress CMS uygukamasını buraya tıklayarak resmi web sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

WordPress Şifre Değiştirme

WordPress web sitelerinde verileriniz MySQL üzerinde depolanmaktadır. Admin panelinize ait şifre ve kullanıcı adını unutmanız durumunda MySQL üzerinden değişiklik yapılabilmektedir. Bu işlemler için hosting kontrol paneliniz üzerinden PHPMyAdmin sayfasına erişmeniz gerekmektedir. PhpMyAdmin alanında birden fazla veritabanı olabilir. Bu nedenle doğru veritabanında işlem yapmak için öncelikle veritabanı adınızı öğrenmeniz gerekmektedir.

Veritabanı Üzerinden WordPress Admin Panel Şifresi Değiştirme

Tüm WordPress kurulumlarda veritabanı içerisinde yer alan tablolar standart olup (eklentiler hariç) aynı işlemleri tüm wordpress kurulu web site adreslerinde gerçekleştirebilirsiniz.

  • MySQL Veritabanına Ait PHPMyAdmin Alanını Açın.
  • PHPMyAdmin panelinde sol tarafta yer alan tablolar arasında wp_users tablosunu bulun.
  • WP_Users tablosu içerisinde birden fazla kullanıcı olabilir.
  • Bu nedenle şifresini güncellemek istediğiniz kullanıcının sol tarafında yer alan “Düzenle” veya “Edit” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan bölümde ise “user_pass” sütünunun karşısında, değer bölümündealan boş text box alanına yeni şifremizi giriyoruz.
  • Şifremizi girdikten sonra “İşlem” veya “Function” bölümünde bulunan “MD5” formatını seçiyoruz.
  • Bu işlemlerden sonra “Git” butonuna tıklayarak şifremizi güncelliyoruz.

Konunun detaylı anlatımına webte.com.tr adresinden ulaşabilir ve görsel yönlendirmeler ile işlemleri sağlayabilirsiniz. WordPress şifrenizi değiştirememeniz durumunda destek talebi oluşturmanız durumunda tarafınıza yardımcı olunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ShentaWp Ayar
Duyuru

Tüm scriptlerimiz’de, 1 ay boyunca %10 indirim kampanyamız başladı. Şimdi üye olun, sepete ekleyin, ödeyin ve 5 dakika’da kurulum yapın!