Domain + Hosting + E-posta + Wordpress Tema | 1999 TL'den başlayan fiyatlar ile

WordPress Nasıl Kurulur ?

WordPress açık kaynak kodlu, PHP dilinde yazılmış ücretsiz bir CMS yazılımdır. WordPress Dünya genelinde en çok tercih edilen hizmet olup, bir çok kaynak sunulmaktadır. Bu yazımızda sizlere WordPress Nasıl Kurulur ? işlemlerini görseller ile birlikte aktaracağız.

WordPress kurulumunu en detaylı şekilde anlattığımız blog yazısına webte.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

WordPress Dosya İndirme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

WordPress ücretsiz sağlanan bir uygulama dilerseniz buraya tıklayarak kendi resmi sitesinden en güncel verisyonunu indirebilirsiniz. WordPress yazılımı wordpress.org adresi üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir. WordPress.org resmi internet sitesi olup, wordpress.com adresi ise bir servis sağlayıcısıdır.

Wordress Dosyalarını FTP Alanına Nasıl Yükleriz ?

WordPress dosyalarımızı resmi web site adresi üzerinden ücretsiz olarak indirdikten sonra FTP bağlantısı sağlayarak dosyalarımızı hosting paketimize yüklememiz gerekmektedir. FTP bağlantısı için FileZilla uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer uygulama cihazınızda kurulu değilse buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde cihazınıza uygun sürümü kurabilirsiniz.

FTP bağlantısı sağladıktan sonra açılan root alınında hosting paketinizin türüne göre değişebilen dosya yükleme klasörüne girmeniz gerekmektedir. Plesk Suncularda, httpdocs olan ana klasörümüz cPanel hosting paketlerinde ise public_html olarak sunulmaktadır. Sizlerde hangi klasör bulunuyorsa ilgili dizin yoluna indirdiğimiz WordPress yazılımını yüklememiz gerekmektedir. WordPress yazılımı sıkıştırılmış dosyadan çıkardığınızda wordpress klasörü ile değil direk ilgili klasör içerisinde yer alan dosyaları yüklemeniz gerekmektedir.

WordPress Kurulum İşlemleri

WordPress kurulum işlemlerini detaylı olarak anlattığımız webte.com.tr adresinde yer alan ilgili makale üzerinden adım adım takip ederek kurulum yapabilirsiniz.

Dilerseniz tarafımızca wordpress kurulum işlemleriniz sağlanabilir. Fiyat için bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ShentaWp Ayar
Duyuru

Tüm scriptlerimiz’de, 1 ay boyunca %10 indirim kampanyamız başladı. Şimdi üye olun, sepete ekleyin, ödeyin ve 5 dakika’da kurulum yapın!